Hotele

Accor w partnerstwie z Grupą BALFIN otworzy pierwszy hotel MGallery w Albanii

Accor w partnerstwie z Grupą BALFIN otworzy pierwszy hotel MGallery w Albanii
Press release Accor w partnerstwie z Grupą BALFIN otworzy pierwszy hotel MGallery w Albanii Accor, światowy lider hotelarstwa rozbudowuje portfolio w regionie Bałkanów. Dzięki współpracy

Press release

Accor w partnerstwie z Grupą BALFIN otworzy pierwszy hotel MGallery w Albanii

Accor, światowy lider hotelarstwa rozbudowuje portfolio w regionie Bałkanów. Dzięki współpracy z Balfin, na albańskiej riwierze powstanie pierwszy w kraju butikowy ośrodek wypoczynkowy pod marką MGallery. Zlokalizowany w Palasa hotel będzie liczył 112 luksusowych pokoi, a pierwszych gości przyjmie w kwietniu 2024 roku. To ważny krok w umocnieniu pozycji grupy w regionie i rozwoju albańskiego przemysłu turystycznego.

Zaangażowanie Grupy Accor w umacnianiu portfolio w Południowo-Wschodniej Europie nie zwalnia tempa, wraz z wprowadzaniem nowych marek na lokalnych rynkach. Grupa podpisała właśnie umowę franczyzową z Green Coast Hotel LLC, której częścią jest BALFIN – jedna z najbardziej znaczących grup inwestycyjnych w Albanii i całym regionie. Dzięki zawartej współpracy na jońskim wybrzeżu Morza Śródziemnego powstanie pierwszy hotel MGallery, który zapewni Albanii mocną pozycję na międzynarodowej mapie turystycznej. Unikalny butikowy hotel zaoferuje gościom 112 luksusowych pokojów i apartamentów pełnych lokalnej kultury i tradycji, która przeplata się z współczesnym i nowoczesnym wzornictwem. Bar i restauracja, strefa SPA oraz prywatna plaża zapewni wszystkim ekskluzywną i butikową przestrzeń w klasie premium.

Albania jest wciąż nieoszlifowanym brylantem Bałkanów pełnym urokliwych destynacji sprawiających, że to miejsce, które trzeba odwiedzić. Z tego powodu cieszymy się, że możemy wprowadzić do tego kraju kolejne marki z portfolio Accor, w nadziei, że więcej turystów z całego świata będzie mogło odkryć jego uroki. Kolekcja butikowych hoteli MGallery zapewnia niesamowity początek do przedstawienia lokalnej kultury, tradycji i historii w iście luksusowym otoczeniu. Wierzymy, że pierwszy hotel MGallery w Albanii zdobędzie serca gości, dzięki niepowtarzalnej atmosferze i lokalizacji zapewniającej wymarzone wakacje – mówi Dilek Sezer, Development Director, South-Eastern Europe, Accor.

Hotel Green Coast MGallery zaoferuje gościom szeroką ofertę gastronomiczną: restaurację, bar w lobby, ekskluzywne foyer, VIP klub i strefę bankietową przeznaczoną do spotkań. Dodatkowo każdy będzie mógł skorzystać ze specjalnych atrakcji w postaci zielonych przestrzeni na najwyższych piętrach, prywatnych loggi czy plaży wyłącznie dla gości hotelu.

A to już wiesz?  Wakacje to czas odpoczynku, rekreacji i relaksu, spraw by były pełne wielkich atrakcji

Współpraca z Accor to kamień milowy w rozwoju krajowego sektora turystycznego, dzięki której Albania stanie się jedną z destynacji klasy premium w regionie Morza Śródziemnego. Jesteśmy dumni z tego, że możemy połączyć siły i wspierać rozwój lokalnej gospodarki i międzynarodowej turystyki – dodaje Ardiana Sokoli, Real Estate Vice President, BALFIN Group.

Początek prac budowlanych jest planowany na ostatni kwartał 2021 roku, a otwarcie hotelu na kwiecień 2024 roku.

MGallery Hotel Collection to marka hoteli butikowych, gdzie kultura i historia przenikają się w nich z nowoczesnym designem i sztuką współczesną. Każdy z hoteli MGallery jest unikatowy, ale cechą wspólną są charakterystyczne elementy, dzięki którym wszystkie obiekty stanowią spójną kolekcję.

***
O ACCOR
Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 000 hotelach, kurortach i rezydencjach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio marek segmentu luxury, premium, midscale i economy z unikalnymi konceptami. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym blisko 300 000 osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless, o korzyściach którego przekonało się już ponad 65 milionów członków z całego świata. ALL jako codzienny towarzysz hotelowych gości pozwala na wzbogacenie pobytu o dodatkową wartość i przeżycia związane z szeroką gamą benefitów, usług i doświadczeń. Accor jest głęboko zaangażowany w tworzenie zrównoważonego rozwoju aktywnie działając na rzecz naszej planety i lokalnych społeczności. W ramach programu Planet 21 – Acting Here. Accor działa na rzecz „pozytywnego hotelarstwa”, a w ramach Accor Solidarity, RiiSE i inicjatywę ALL Heartist Fund pomaga osobom w niekorzystnej sytuacji życiowej poprzez gwarancję wysokiej etyki biznesowej, odpowiedzialność względem turystyki i ekologii, zaangażowania w społeczność, zróżnicowanie i inkluzyjność. Założona w 1967 roku spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na stronie: group.accor.com. Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i śledzenia nas na Twitterze, LinkedInie i Instagramie.

A to już wiesz?  Jedni uwielbiają lato i upalnie dni, inni uciekają przed słońcem i wysokimi temperaturami

O BALFIN

Grupa BALFIN jest jednym z najbardziej znaczących grup inwestycyjnych z wieloma udanymi realizacjami w regionie Zachodnich Bałkanów z zakresu developmentu i zarządzania obiektami na rynku nieruchomości, sprzedaży, turystyki, w branży energetycznej, logistycznej, bankowej czy przemyśle wydobywczym. Grupa działa w Albanii, Austrii, Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Północnej Macedonii i Holandii. Międzynarodowe partnerstwa i współprace są jednym z kluczowych elementów działalności grupy od jej początków. Grupa i należące do niej firmy działają na rzecz innowacji i doskonałości we wszystkich obszarach działalności, zatrudniając w sumie ponad 5 tysięcy osób.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy